بی شک ضرب المثل آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم در مورد مردم رودان و اعتماد نکردن به پزشکان بومی صدق میکنه . نمی دونم چرا بعضی از ما دوست داریم ویزیت متخصص بدیم !؟ برای این که منظورم رو بهتر بیان کنم دو خاطره تعریف می کنم و نتیجه گیری رو به شما واگذار می کنم .

بچه ما یه خورده شکمش سفت بود.  گلاب به روتون موقع دستشویی کردن انگار زایمان می کرد ! این قدر داد و بیداد می کرد که نگو .
بردیمش مطب دکتر باقری . آقای باقری هم زحمت کشید و یه شربط لاکتولوز داد و گفت که هر موقع شکمش سفت از این شربت بهش بدید . همین کار رو کردیم و خوب شد . ولی بعد از مدتی دوباره اوضاع مثل سابق میشد . بنا به پیشنهاد اطرافیان بردیمش بندرعباس . متخصص چند آزمایش نوشت و چند توصیه غذایی هم کرد مثلا گفت هر چیزی که توش شیر داره بهش ندید  . آزمایش ها حدود 70 هزار تومان خرج بر داشت .
15000 تومان هم ویزیت پزشک متخصص شد . گفت آزمایش ها رو انجام بدید و بیارید من ببینم . بعد از گرفتن جواب آزمایش ها ، اونا رو به متخصص نشون دادیم . جواب این بود که بچه هیچ مشکلی نداره . بازم چند توصیه و قرار شد یه ماه دیگه دوباره ببریم تا بچه رو ببینه . بعد از یک ماه بردیمش ، یه معاینه ی سطحی انجام داد و چند جمله رد و بدل شد و اون گفت خداحافظ !!! ( یعنی برید دیگه ! 15000 تومان دادی می خوای تا شب برات روضه بخونم ؟! )
گفت یه ماه دیگه بیارش ! با خودم گفتم حتما یه 15000 تومان دیگه می خواد بهش بدیم !
حالا بعد از این همه هزینه ی ویزیت و آزمایشگاه و ایاب و ذهاب به داروهاش که نگاه می کنم می بینم که مهمترینش همون لاکتولوزی هست که دکتر باقری تجویز کرده بود!!! .

یه بچه ای موقع بازی می خوره زمین و پیشونی اون کمی متورم میشه ! پدر و مادر برای این که خیالشون راحت بشه اونو میبرن پیش همین دکتر باقری خودمون !  (‌اگه اشتباه نکنم )‌ دکتر باقری میگه چیزی نیست یخ بذارید خوب میشه !!!
از اون جا که بچه بی قراری می کنه به حرف دکتر باقری اعتماد نمی کنن ، می برنش پیش متخصص ! اونم دستور چند تا عکس و آزمایش میده . متخصص مربوطه وقتی عکس ها و جواب آزمایش ها رو می بینه میگه بچه ی شما باید سریعا عمل بشه !!!  منم نمی تونم عملش کنم و فقط یه نفر هست که این کار ازش برمیاد اونم چند ماه ایرانه چند ماه خارج از کشور ! پدر مادر مربوطه وقتی چنین چیزی به گوششون می خوره قافیه رو می بازن و با یکی از آشناها در تهران تماس می گیرن اون آشنا میگه از شانس شما ، پزشک مورد نظر الان همین جاست . با هر بدبختی ای بوده یه وقت از اون متخصص می گیرن و با هواپیما سریع میرن تهران . وقتی اون پزشک اظهارات اونا رو میشنوه و جواب آزمایش ها و عکس ها رو می بینه میگه کدوم پزشک *** چنین حرفی به شما زده . بچه ی شما سالمه ! اگه همون موقع یخ میذاشتید سرش باد هم نمی کرد !!!